Българският шампион Хебър (Пазарджик) започна със загуба второто си поредно участие в групите на волейболната Шампионска лига. Това стана факт след 2:3 (25:23, 25:23, 17:25, 26:28, 12:15) при гостуването на Берлин Волейс в столицата на Германия.

Поражението на българите гледахте на живо по MAX Sport 2 HD.

Гостите дръпнаха в резултата още от самото начало и не позволиха на съперника да поведе нито веднъж в първата част, приключила при резултат 25:23. Вторият гейм също завърши при такъв резултат, но в третата част нещата се обърнаха и германците намалиха изоставането си след 25:17 в своя полза.

Ключов се оказа гейм №4, в който българите докосваха победата и водеха с 23:19, а после и с 24:22, но някак допуснаха противника да обърне нещата в своя полза и отстъпиха с 26:28.

В тайбрека домакините се възползваха от натрупаните самочувствие и енергия и оставиха Хебър на 12 точки, за да запишат първата си победа.

Следващата среща на шампионите е домакинство на полския Заверче - на 16 ноември, като прякото предаване ще стартира в 19:00 часа по MAX Sport 1 HD.