Полша победи след 12-годишна пауза САЩ на волейбол при жените, в мач от втората фаза на световното първенство.

Убедителното 3:0 за домакините в Лодз срещу олимпийския шампион видяхте в прякото предаване на MAX Sport 3 HD. В отделните геймове "червените" спечелиха с 25-23, 25-20, 25-18. Успехът им дава вече 13 точки и четвърто място в група F, като пред тях остават тимовете на САЩ (15), Турция (17) и непобедените световни шампионки от Сърбия (20). Този отбор е и единственият, който още не е изпитал поражение на шампионата.

Първите четири отбора от тази група F отиват на четвъртфиналите, както и карето най-добри от група Е. Там в сряда Италия победи Япония с 3:1 (20-25, 25-20, 25-14, 25-15) и води с 19 точки. И този двубой видяхте по MAX Sport 3 HD.

Следват Китай, Белгия и Япония (всички с по 15 т.). Всички тимове обаче имат още по два мача в групите.