Германия е препятствието, което волейболистите на България трябва да преминат, за да достигнат до четвъртфиналите на Европейското първенство. Осминафиналният мач между двата тима е в Острава, където "лъвовете" играха и всичките си двубои от груповата фаза и ще започне в 20.00 часа тази вечер

Задачата за избраниците на Силвано Пранди няма да е никак лека, защото германците традиционно са неудобен съперник за нашия състав.

Последните два мача на страната ни срещу този съперник неизменно завършваха със загуби - 2:3 в Лигата на нациите през май тази година и 1:3 в олимпийската квалификация през януари 2020, а най-скорошната ни победа е от юни 2019 година, когато печелим с 3:2 в Лигата на нациите.

Победителят от тази осминафинална двойка ще има за съперник Италия или Латвия.

Германците допуснаха само една загуба в групата си - от олимпийския шампион Франция, докато България до последно играеше за мястото си в елиминациите и в крайна сметка успя да си го осигури благодарение на победа над Беларус в последния мач от груповата фаза, след като преди това допусна две последователни поражения от Италия и Словения.

В групата нашите волейболисти спечелиха и срещу Черна гора и Чехия.

Последната среща на двата отбора на Европейско първенство пък датира от още по-назад във времето - 2015 година, когато националите постигат две победи с по 3:0, съответно в групите и в четвъртфиналите.

България - Германия ще се излъчва на живо по MAX Sport 1 HD, като студиото преди мача започва в 19.30 часа, а самата среща е с начален час 20.00.

Гледайте мачовете на България и най-интересното от Евроволей в каналите на MAX Sport.