Франция изненадващо се класира на четвъртфиналите на Европейското първенство по волейбол след драматична победа над Хърватия с 3:2 гейма (16:25, 25:21, 22:25, 25:22, 15:12).

Мачът бе много драматичен и фаворит в него бяха хърватките, които завършиха втори в Група "C". Французойките, които бяха трети в Група "A" показаха по-здрави нерви в Белград и сътвориха обрат.

На четвъртфиналите ще играят с домакина Сърбия, който малцина се съмняваха, че ще има проблеми срещу отбора на Унгария.

Лесен триумф с 3:0 (25:20, 25:19, 25:17) прати сръбкините във финалната осмица, като мачът им с Франция също ще се играе в тяхната столица.

Турция също очаквано спечели четвъртфинала си срещу Чехия с 3:1 в Пловдив (25:13, 22:25, 25:14, 25:13).

Южните ни съседки отиват на четвъртфинал срещу друг фаворит в лицето на Полша, който се справи със съпротивата на Украйна също с 3:1 (21:25, 25:21, 25:22, 25:17).

Така остава да се изиграят още два осминафинала. Италия ще мери сили с Белгия, а Русия с Беларус. Мачът на рускините може да наблюдавате от 21 часа по Max Sport 2.

Гледайте мачовете от Европейското първенство по волейбол за жени по Max Sport 2.