Българските волейболисти Алекс андър Николов и Матей Казийски бяха просто неудържими в мачовете на своите тимове в италианската Серия "А". Представянето и на двамата бе толкова силно, че те заслужено бяха избрани за "Най-полезен играч" и изведоха отборите си до плейофни победи.

Николов бе с огромен принос за това Кучине Лубе Чивитанова да запише първа победа в четвъртфиналната серия с Верона, при това с 3:0 (25:17, 25:22, 28:26), след като той и съотборниците му загубиха първите два мача, съответно с 0:3 и 2:3.

Родният младок заби 25 точки с впечатляваща ефективност в атака - 84%, а също така реализира и 4 аса, след като треньорският щаб взе решение да го пусне в ролята на диагонал, а голямата звезда Иван Зайцев започна като посрещач.

Ход, който определено изненада Радостин Стойчев и доведе до първа загуба за неговия тим Верона в тази серия. Алекс Грозданов завърши с 4 точки за гостите.

Матей Казийски пък продължава да впечатлява и на 38 години, като този път го стори с 21 точки за победата на Трентино срещу Веро Волей (Монца) с 3:1 (22:25, 25:18, 25:19 и 25:19).

По този начин българската легенда и съотборниците му дръпнаха с 2-1 в четвъртфиналите и имат нужда от само още един успех, за да продължат напред към следващата фаза.

Казийски записа 42% ефективнос в нападение, реализира 3 аса, а също така направи и 3 блокади.

Следващите мачове от четвъртфиналните серии са в неделя, 2 април, като те може и да са последни, тъй като се играе до три победи от общо пет двубоя.