Фенербахче и Вакъфбанк ще изиграят втория мач помежду си, но само един от истанбулските волейболни грандове ще може да продължи напред към финала на Шампионската лига. И чисто теоретично към момента по-близо до битката за трофея е Вакъфбанк.

Вoлейболистките на някогашния национален селекционер на България Джовани Гуидети бяха убедителни в първия мач, печлейки домакинството си с 3:1. Сега им остава да спечелят два гейма като гост на Фенербахче, за да могат да защитят титлата, спечелена преди година.

Вкаъфбанк е четирикратен първенец на Европа, като освен титлите от 2013, 2017, 2018 и 2021 година, има загубен финал през 2011 година, както и две трети места в надпревaрата - през 2016 и 2019 година.

За сметка на това Фенербахче може да се похвали само с един триумф в елитния турнир - преди точно десет години (2011/2012), има още един загубен финал (2009/2010), както и две трети места (2010/2011 и 2015/2016).

Вторият полуфинал между двата турски гранда ще може да гледате на живо по MAX Sport 1 HD - от 19:00 часа тази вечер.

В четвъртък пък предстоят и двата полуфинални реванша в мъжката Шампионска лига.

Защитаващият титлата си тим на ЗАКСА взе отличен аванс от 3:0 срещу сънародниците си от Ястжембски, които бяха в една група с родния волейболен шампион Хебър. Ако искат да стигнат поне до златен гейм, гостите не могат да си позволят да загубят повече от един гейм срещу шампионите.

Двата се срещнаха и в първенството на Полша през уикенда, като тогава ЗАКСА отново записа чиста победа с 3:0.

Последният успех на Ястжембски срещу този съперник датира от октомври 2021 година.

Мачът ще може да гледате на живо в 21:00 часа в четвъртък вечер по MAX Sport 1 HD.

От 21:30 часа, но в ефира на MAX Sport 2 HD, Матей Казийски и Тренто ще опитат да си осигурят място във финала на турнира, който са печелили три пъти.

Казийски, който е и капитан на клуба, бе неудържим в първия мач, който той и съотборниците му спечелиха с 3:2 като гост, макар Перуджа да бе в ролята на абсолютен фаворит.

Ще имат ли сили за още един подвиг Матей и компания ще разберем утре вечер.