Волейболната Шампионска лига се завърна след близо месец почивка, а и в двата мача днес имаше българско участие. Първо Цветан Соколов и Динамо (Москва) извоюваха победа при гостуването си на Зираат Банк в Анкара, където играе Мартин Атанасов, а след това Матей Казийски и Тренто също спечелиха срещата си, която бе у дома срещу френския Кан.

Динамо спечели с 3:0 (25:12, 25:20 и 25:15), като за целта се нуждаеше от 70 минути волейбол. Този мач наблюдавахте пряко по MAX Sport 1 HD.

Цветан Соколов бе вторият най-добър реализатор в мача със своите 14 точки, като повече от него отбеляза единствено Денис Богдан, който приключи с 19 точки. Соколов заби и три аса.

Атанасов пък бе сред тримата най-добри блокировачи в мача.

Тренто и Матей Казийски пък се справиха с Кан за едва 59 минути игра след 3:0 (25:13, 25:13, 25:13). Двубоят бе излъчван директно по MAX Sport 4 HD.

Италианците направиха девет аса, докато френските им съперници не успяха да отбележат нито една точка директно от сервис.