Чехия спечели убедително с 3:0 срещу Черна гора своя късен мач от група В на Европейското първенство по волейбол за мъже, което гледате в каналите на MAX Sport.

С успеха в Острава тимът на домакините вече е трети в групата, а България остана на четвърто място. Чехите имат 7 точки, а нашите са с 5, като и двата тима са изиграли по четири двубоя.

За момента позицията на българите не е фатална за тяхното класиране в елиминациите, но те нямат право на грешка, когато на 9 септември (четвъртък) в 17 часа срещнат Беларус в последния си двубой. Той ще се излъчва по MAX Sport 1 HD.

Този съперник към момента е зад българите с 3 т., но и с мач по-малко. Днес от 19 ч Беларус среща Черна гора и при победа с 3:0 или 3:1 гейма над аутсайдера в групата, ще изпревари нашите. А само първите четири отбора в групата отиват напред в елиминациите и такъв сценарий ще значи, че на отбора на Силвано Пранди е нужна задължителна победа в четвъртък, за да избегне отпадането.

В група С във Финландия домакините не успяха да спрат Нидерландия и вдъхновения техен лидер Нимир Абдел-Азис (на основната снимка). Диагоналът завърши с 34 точки, а отборът му спечели с 3:1 и е лидер в групата с 13 точки.

Русия победи Испания с 3:1 и е трети с 8 т., а Турция е втори с 9. Финландците имат 6, Испания е с 3, а Северна Македония - с нула.

В група А (в Полша) Сърбия драматично надигра с 3:2 Гърция, а Украйна спечели срещу Белгия с 3:1, изпреварвайки този тим в класирането.

Сърбите водят с 12 точки, Полша има 11, Украйна е със 7, а Белгия с 4. Португалия е с 3 т., а Гърция има 2.

В група D (в Естония) Германия победи Латвия с 3:1, а хърватите надиграха домакините с 3:2. Франция е лидер с 9 т., толкова имат и германците, Латвия е с 5, Хърватия с 4, а Словакия и Естония имат по 3.

В програмата днес: Полша - Украйна, 21,30 ч по MAX Sport 1 HD.

Гледайте Евроволей 2021 в каналите на  MAX Sport.