Бразилия победи Италия с 3:2 гейма в изключително драматичен и равностоен мач от втората групова фаза на Световното първенство по волейбол в Полша и Нидерландия, който можехте да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

До момента Скуадрата нямаше загуба на шампионата след пет поредни победи, но Селесао спечели след 25:20, 22:25, 22:25, 25:21, 17:15 в отделните части. По този начин изравни актива на своя съперник - пет победи и една загуба. Италия води група "Е" с 16 точки, Япония има 15, а Бразилия е на третото място с 15. В зоната за класиране напред е и четвъртият Китай с 12 точки.

Дербито се превърна в дуел между звездите на двата отбора - Габи и Паула Егону. Разпределителките търсеха в по-голямата част от мача именно тях.

Егону наниза 37 точки, но те не се оказаха достатъчни. 13 добави Анна Данези, а Елена Пиетрини завърши с 11.

За бразилките Габи Гимараеш завърши с 30. Каролина Да Силва реализира 14, а Тайнара Сантош 13.

В другата група най-дългоочакваният мач беше този между Сърбия и Полша, но западните ни съседки не оставиха съмнение в превъзходството си с шеста поредна победа, като вече са единственият тим без загуба в шампионата.

Сърбия надделя с 3:0 (26:24, 25:22, 25:18) в Лодз, като най-резултатна бе отново Таяна Бошкович с 14 точки. 11 добави Йована Стефанович, а Мая Алексич завърши с 9. За домакините Оливия Розански бе най-резултатна със 17 точки, а Магдалена Стисяк добави 14.

В тази група Сърбия води убедително със 17 точки, втори е отборът на САЩ с 15, следван от Турция с 14 и Канада с 11 в местата, котио дават право за продължаване към елиминациите.