Бразилия победи Италия с 3:1 гейма във втория полуфинал на Световното първенство по волейбол, което се провежда в Полша и Нидерландия. Срещата можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 1 HD.

Отборът на Зе Роберто имаше право да ликува след 25:23, 22:25, 26:24, 25:19 и ще играе с актуалния световен шампион Сърбия на финала в събота.

Бразилки и италианки се срещнаха и в груповата фаза преди 10 дни, когато Селесао надви своя съперник с финален тайбрек.

Сега мачът отново се превърна в индивидуална битка между звездите Габи Гимараеш и Паула Егону. Бразилката наниза 20 точки, а италианката 30, които пак не се оказаха достатъчни. За победителките Ана Каролина Да Силва добави 17, а Гералдо Тейшера 14. Другата нападателка на Италия Мириам Сила спомогна със 17 точки.

Това ще е четвърти финал за Бразилия на Световно първенство, като предишните три бяха загубени - през 1994-а от Куба и през 2006-а и 2010-а от Русия.