Бразилия и Аржентина оформиха четвъртфиналната осмица на световното първенство по волейбол, за да си насрочат и дерби на Южна Америка на четвъртфинала. Цялото първенство гледате в каналите на MAX Sport.

Във вторник бяха последните два осминафинала, като Аржентина взе изключително трудна победа над сърбите в мач с три равностойни гейма, но спечелен с 3:0 - 25-23, 25-21, 25-23.

Диагоналът Лима Бруно бе лидер на своите с 14 точки, а за съперника най-резултатен бе Урош Ковачевич (13).

Бразилия в късния двубой надделя доста по-убедително над Иран, като показа най-добрата си игра на първенството досега. Йоанди Леал бе асът на мача с 20 точки, някои дошли в най-ключовите моменти.

Селесао спечели с 3:0 (25-17, 25-22, 25-23) и чака четвъртфинал-класика с аржентинците.

Ето я и пълната програма за този етап от надпреварата, като всички мачове са по MAX Sport 1 HD: