Група "А" на Европейското първенство по волейбол за жени се завързва все повече.

Белгия постигна драматична победа с 3:2 гейма над Русия след обрат - 29:31, 21:25, 25:13, 25:22, 15:11.

Така белгийките постигнаха втория си успех в три мача и са на третата позиция с пет точки. Русия е със същия актив победи/загуби, но с по-добър при геймовете, което им носи общо седем точки на второто място.

Лидер в тази група продължават да са домакините от Сърбия, които са с три чисти победи. В другия мач от Група "А" вчера Франция се справи лесно с Босна и Херцеговина за първата си победа - 3:0 (25:19, 25:14, 25:24). "Петлите" остават четвърти в групата.

В група "D" Турция си осигури класирането напред след четвъртата си поредна победа - 3:0 над Финландия (25:19, 25:12, 25:15). "Суоми" остава на петата позиция след четири поредни поражения.

За първото място в тази група ще се бори и Нидерландия, която е с три победи и без загуба. Украйна е на третата позиция с два успеха след триумф над Швеция с 3:0 - 25:23, 25:17, 25:20.

В групата на България също е интересно. Полша поведе още по-категорично в Група "B" след четвъртия си пореден успех - 3:0 над Испания (25:15, 25:15, 25:80).

Българките остават на втората позиция, а Чехия вече е трета след победа над Гърция с 3:0 (26:24, 28:26, 25:15).

В група "C", която се играе в Хърватия, домакините и Италия продължават с пълен актив по три победи.

Вчера италианките победиха Словакия с 3:1 (25:19, 25:18, 25:27, 25:17), но остават на второто място заради повече загубени геймове.

Беларус има шанс за класиране след победа над Швейцария с 3:0 в тази група - 225:23, 25:15, 25:15.