България изигра силен мач, но загуби от Германия последния си двубой в първата седмица на Лигата на нациите. Видяхте го на живо в ефира на MAX Sport 1 HD.

Момичетата на Лоренцо Мичели отстъпиха с 2:3 гейма след обрат - 25:18, 20:25, 25:23, 24:26, 15:10.

Българките играха много добре и можеше да спечелят с 3:1 гейма, но изпуснаха мачбол при 24:23 в четвъртатата част.

Загубата им е трета поредна след тези от Доминиканска Република и Япония, но в две от тях те взеха точка и вече имат пет.

Така са на девето място в класирането от 16 отбора. Германия пък е на шеста позиция след третата си победа в надпреварата.

Най-резултатна за нашите днес бе Мария Йорданова с 29 точки, от които три аса. Елена Бечева се включи много добре с 16 точки, а Радостина Маринова добави 14.

За победителките Лена Щиргот отбеляза 17 точки, Лина Алсмайер 15, а Хана Ортман завърши с 14.

Следващият мач на нашите е във втората седмица на турнира, като съперник е Италия на 14 юни в Хонконг.