България не успя да се противопостави на световния шампион Сърбия и загуби с 0:3 гейма двубоя от женската волейболна Лига на нациите.

Срещата се излъчваше пряко по MAX Sport 3 HD.

Това бе трети мач за "лъвиците" в надпреварата, като преди това възпитаничките на Лоренцо Мичели победиха Нидерландия с 3:2, а ден по-рано паднаха от Тайланд с 0:3.

Срещата бе равностойна, като и в първия гейм, и в третия сръбкините спечелиха трудно с 26:24.

Единствено във втория гейм българките бяха категорично надиграни, като отстъпиха там с 15:25. Най-резултатни за нашия тим с по 9 точки завършиха Гергана Димитрова и Силвана Чаушева.

В следващия мач България играе срещу домакина на турнира Турция утре от 19 часа, като отново ще бъде предаван пряко по MAX Sport 3 HD.