Женският тим на България записа четвърта загуба в четвъртия си мач от първия турнир във волейболната Лига на нациите в Анталия.

Нашите поведоха, но допуснаха поражение с 1:3 гейма (25:19, 21:25, 11:25, 27:29) от Франция, а вие видяхте мача по MAX Sport 2 HD.

Отборът на селекционера Лоренцо Мичели спечели първия си гейм в надпреварата, като поведе в мача. А и за дълго през втората част изглеждаше напълно постижимо да увеличи аванса си.

Най-тежко бе крушението в третия гейм, загубен на 11, но след това българките намериха отново играта си и бяха близо до това да вкарат срещата в тайбрек. Франция обаче показа здрави нерви в драмата на четвъртата част и спечели.

Така отборът ни е с 0 точки от първите четири срещи, като с такъв актив са само Тайланд и Корея. Но те са изиграли по два двубоя.

От утре българките започват подготовка за втората фаза на надпреварата - а тя е в САЩ от 29 май, като съперници ще са именно корейките, домакините, Сърбия и Германия.

Третият и заключителен минитурнир е в Хонконг, а там България ще срещне Китай, Тайланд, Бразилия и Доминиканската република.