България не даде шанс на Иран и победи с 3:0 във волейболната Лига на нациите, за да запише първи успех в тазгодишното издание на турнира.

Отборът на селекционера Николай Желязков подари достатъчно положителни емоции на хората в зала "Арена Армеец" в София за крайното 25:19, 25:23, 26:24, а вие видяхте победата по MAX Sport 3 HD.

Това бе и първи успех в официален мач за Желязков, а след четири загуби на старта в надпреварата, всички играчи и фенове, а и самият треньор, тази вечер имат повод за усмивки.

Александър Николов бе великолепен с 20 точки от успешни атаки, напомняйки за невероятните изяви на баща му Владо Николов с българския екип.

Мартин Атанасов също игра много силно, завърши с 14 точки, като реализира 4 директно от начален удар - едно оръжие, което помогна в много труден момент в решаващия втори гейм. Тогава изостанахме с 20:23 и изглеждаше, че шампионите на Азия ще изравнят резултата за 1:1 гейма, но Атанасов застана на начален удар и направи серия "бомби" - два аса и два, които затрудниха безкрайно много съперника, за да вземем тази част.

В третата имаше драма накрая - при 24:23 вдигнахме победно ръце след блокада в аут на иранците, но видео оспорване на противника показа, че топката е ударила тялото на Атанасов. Всичко си дойде на местата за 26:24 и първата ни победа в турнира.

Предстоят още три мача пред наша публика тази седмица, всички - по MAX Sport 3 HD: В петък срещаме Австралия, в събота играем със САЩ, а в неделя - с Бразилия, все от 20 часа.

С един успех и 4 поражения, имаме вече пет точки в Лигата на нациите.