Българските национали постигнаха втора поредна победа на Европейското първенство по волейбол.

Момчетата ни сразиха Чехия с 3:2 (25:10, 23:25, 18:25, 26:24, 15:11) в изключително драматичен мач от Група "В".

Така родният тим направи огромна крачка към продължаването към осминафиналите, но също така записа успех, който със сигурност ще вдигне самочувствието на тима.

Причината е, че мачът изглеждаше загубен при 2:1 гейма и 23:19 в полза на чехите, но момчетата ни показаха страхотен характер и стигнаха до обрата.

Ключови се оказаха четири поредни точки в този четвърти гейм, вдъхновени от най-опитните Цветан Соколов и Тодор Скримов.

С тях тимът ни докара нещата до тайбрек, в който се наложи с 15:11 и спечели мача, за да разочарова пълните трибуни в Острава.

Така родният тим ще влезе с доста самочувствие в следващите три мача, които са срещу Италия, Словения и Беларус.

Гледайте мачовете на България от Евроволей по каналите на Max Sport.