България загуби с 1:3 (19:25, 25:21, 21:25, 11:25) гейма от Германия във волейболната Лига на нациите при жените, а вие видяхте последния двубой на отбора ни във втората фаза от надпреварата по MAX Sport 1 HD.

Нашите играха силно в първите три гейма в Арлингтън, Тексас и определено имаха своите шансове, но германките бяха по-стабилни в решаващи моменти.

След равностойна игра допуснахме съперникът да се откъсне в края на първата част, а във втората пак водехме в резултата, но този път успяхме да затворим в своя полза и да изравни.

Третият гейм бе ключът към мача и отборът на Лоренцо Мичели го изигра силно до 18:14, като изглеждаше, че предстои да поведем с 2-1. Но дойде срив и колебания за нашите момичета, а Германия не е отбор, който няма да се възползва от такова.

Нямаше интрига в гейм №4 - там взехме само 11 точки, като вероятно българките вече бяха загубили мача в главите си, разочаровани от развоя на предходната част. Мерелин Николова бе най-резултатна за тима ни с 18 точки.

Със 7 загуби в 8 мача и само две спечелени точки (от 3:2 над Корея), отборът ни е последен в класирането.

Третият и заключителен минитурнир е в Хонконг, а там съперници на нашите са:

Китай (11 юни, 15:30 ч), Тайланд (13 юни, 8:30 ч), Бразилия (14 юни, 8:30 ч) и Доминиканската република (15 юни, 8:30 ч).