Българският национален отбор по волейбол завърши с поражение първата седмица от турнира Лига на нациите в Нагоя.

Родният тим отстъпи с 0:3 (22:25, 21:25, 24:26) срещу домакина Япония в мач, който проследихте пряко по MAX Sport 1 HD.

Така България изпрати първат седмица от турнира с победа над Словения с 3:0, достойно поражение от световния вицешампион Полша 2:3, но и със сигурност разочароващите 2:3 и 0:3 от Китай и Япония.

Първият гейм днес започна равностойно, но след десетата си точка Япония направи силна серия, като благодарение на играещия страхотно Ран Такахаши, "самураите" поведоха с 14:11, а след това с 16:11.

Все пак добро включване на Аспарух Аспарухов, както и обичайните страховити атаки на Алекс Николов направиха така, че родният тим стигна до 19:20, а разликата остана една точка до 21:22.

Тогава обаче Ран Такахаши отново се намеси, като успя да изведе японците до геймбол при 24:21, а впоследствие домакините спечелиха частта с 25:22.

Във втория гейм България не допусна изоставане до самия край. Частта се движеше точка за точка, но в ключовата заключителна фаза, при резултат 20:20, родният тим позволи на японците да направят серия от четири поредни точки.

Разбира се, че замесен бе Ран Такахаши, а и две грешки на Алекс Николов помогнаха на японците, които поведоха с 24:20, а след това затвориха гейма с 25:21.

Най-равностойна в мач бе третата част, в която резултатът отново се движеше точка за точка без откъсване на някой от отборите, а България достигна до първия си геймбол при 24:23. За съжаление обаче той не бе реализиран, а с три поредни точки японците успяха да затворят гейма с 26:24, както и мача с 3:0.

Следващият тест за отбора на Пламен Константинов ще бъде срещу Бразилия в Орлеан на 20-ти юни, а на френска земя ще се изправим още срещу два от отборите, с които се борим за оставане в турнира - Канада и Куба, както и срещу Аржентина.