България записа престижна победа над Словения във втория си двубой от волейболната Лига на нациите, която се провежда в Нагоя (Япония).

Пряко в ефира на MAX Sport 1 HD "лъвовете" ликуваха след успех с 3:0 гейма (26:24, 25:23, 25:17).

Европейският вицешампион Словения се класира на четвърто място на последното Световно първенство и затова победата на родните национали е наистина впечатляваща.

Още повече, че в първата си среща "лъвовете" загубиха с 2:3 от Китай. И двата двубоя на отбора ни дотук бяха срещу директни конкуренти за запазване на място в Лигата на Нациите.

В класирането играчите на Пламен Константинов вече имат 4 точки и заемат 11-ото място.

В третия си мач България среща световният вицешампион и бронзов медалист от Евро 2021 Полша - в 10:10 часа сутринта в петък - отново пряко по MAX Sport 1 HD.