Българският национален отбор по волейбол за жени постигна трета категорична победа на Европейското първенство от Група "B", която се играе в зала "Колодрума" в Пловдив.

Под страстната подкрепа на феновете нашите момичета триумфираха след 26:24, 25:12, 25:19 и събраха актив от три победи с по 3:0 и една загуба от Германия с 2:3.

Гергана Димитрова с 14 точки бе най-резултатна за нашия отбор, а Нася Димитрова, Емилия Димитрова и Елица Василева добавиха по 12 точки.

Победата оставя "лъвиците" на втората позиция с актив от 10 точки. Лидер продължава да е Полша с четири победи и 12 точки.

Във вчерашния ден Германия очаквано победи аутсайдера Гърция с 3:0 - 25:20, 25:17, 25:22 и събра актив от осем точки.

Предстои важен мач между България и Полша, който ще определи лидера в групата. Сигурно е, че нашите няма да играят със силния отбор на Турция, който ще спечели Група "D".

Това стана факт, след като туркините записаха петата си поредна победа - 3:0 над Нидерландия (25:21, 25:21, 25:20).

Именно нидерландките са втори в групата и най-вероятно ще задържат тази позиция. В другия мач от тази група Финландия победи Румъния с 3:1 (18:25, 25:22, 25:22, 25:22). Третото и четвъртото място, които също дават място на осминафиналите, най-вероятно ще бъдат за Украйна и Швеция.

В Група "А" домакинът Сърбия води убедително в групата, след като постигна четвъртата си поредна победа - 3:0 над Азербайджан (25:17, 25:20, 25:19). В другия мач от тази група Белгия се наложи над Босна и Херцеговина също с 3:0 (25:23, 25:19, 25:15).

Сърбия и Белгия са сигурни осминафиналисти, а за третото място най-вероятно ще се борят Русия и Франция.

В Група "C", която се играе в Хърватия, домакините водят след четвърти пореден успех. Те се наложиха с 3:1 над Унгария (25:19, 21:25, 25:17, 25:21).

Те и Италия със сигурност продължават към осминафиналите. В другия мач от групата Словакия победи Швейцария с 3:1 (21:25, 25:14, 25:19, 25:22). Унгария, Беларус, Словакия и Швейцария са само с по една победа в тази група.