Германия победи България с 3:1 гейма (25:14, 18:25, 25:19, 25:22) на осминафиналите на Европейското първенство по волейбол.

В Острава нашите очаквано отстъпиха предвид неубедителното си представяне в хода на турнира и за второ поредно издание отпадат на тази фаза след 1:3 от Словения през 2019-а.

Германците сгрешиха изключително много сервиси в хода на мача, но отборът на Силвано Пранди не успя да се възползва и в големи периоди от мача губеше лесно концентрация.

Единствената силна част за България бе втората, като съответно и тя бе спечелена. В останалите нашите волейболисти допуснаха големи точкови серии на съперника и нямаха шанс да се преборят за успех.

Мориц Карлицек бе най-резултатен за германците с 19 точки, а голямата звезда Георг Гроцер добави 17.

На четвъртфиналите германците ще се изправят срещу Италия.

Съставите:

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 2, Цветан Соколов 8, Мартин Атанасов 7, Тодор Скримов 6, Алекс Грозданов 8, Николай Колев - Владислав Иванов-либеро (Аспарух Аспарухов 3, Стефан Чавдаров 7, Владимир Станков)

ГЕРМАНИЯ: Ян Цимерман, Георг Гроцер 17, Денис Калиберда 4, Мориц Карлицек 19, Тобиас Крик 6, Антон Бреме 12 - Юлиан Цангер-либеро (Рубен Шот, Йоханес Тиле, Линус Вебер)