Българският национален отбор по волейбол за жени допусна четвърта загуба в тазгодишното издание на Лигата на нациите.

Момичетата на Лоренцо Мичели отстъпиха с 0:3 гейма на олимпийския шампион и актуален първенец в турнира САЩ - 20:25, 22:25, 20:25 в среща, която можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.

За България това беше първи двубой в тазседмичния турнир, който се провежда във Филипините.

Волейболистките ни играха равностойно в началото на геймовете, но след това американките показваха класата си, за да стигнат до комфортна преднина, която да им донесе триумфа.

Успехът праща САЩ на втората позиция във временното класиране с четири победи и една загуба. България е 13-а с една победа в пет мача.

Това беше шеста поредна победа за американките в това съперничество, като серията започна през 2013 година на Светоното гран при.

Следващият мач на България е утре от 14 часа срещу Япония и ще можете да го гледате по MAX Sport 2 HD.