България загуби с 0:3 от Италия в Лигата на нациите по волейбол при мъжете, като се видя ясно защо съперникът ни е актуален шампион на Европа.

Гледахте и този двубой на нашите по MAX Sport 3 HD, както е през цялото лято с участието на мъжкия и женския ни национални отбори в турнира.

В отделните геймове ни надиграха с 15:25, 20:25 и 23:25, като само в третата част нещата можеха да отидат в друга посока. Тогава българите водеха с 22:19, но допуснаха някак обрат, показвайки колебания при атаките си.

Италия стегна блока и не даде дори да вземем гейм, каквито изгледи изобщо нямаше в първите два сета.

Най-резултатни за българите бяха Мартин Атанасов с 13 точки, Александър Николов с 11 и Радослав Парапунов, който завърши с 5 т.

За общо 75 игрови минути загубихме мача, което е осмо поражение за България от девет мача.  Победихме единствено Иран, а остават срещи със Словения в четвъртък от 18 часа, в петък с Нидерландия от 15 ч и в събота с Китай от 15 часа.

И трите двубоя са по MAX Sport 3 HD.

Добра новина е, че днес Канада не успя да вземе точка срещу Аржентина (1-3), с което остава с 6 т., колкото имаме и ние.

Това е един от противниците ни за оцеляване в надпреварата.