България и Словения ще се изправят днес един срещу друг от 17 часа за четвъртите си мачове от груповата фаза на Европейското първенство по волейбол за мъже.

Двата отбора от Група "B" са с еднакъв актив от две победи и една загуба, но по-добрата успеваемост при геймовете дава предимство от една точка за словенците. Те заемат втората позиция с шест точки, на три зад лидера Италия и на една пред отбора на Силвано Пранди.

Във вчерашния ден българският тим записа разочароващо поражение от подмладената Италия с 1:3 гейма. Да загубиш от тази силна волейболна нация никога не е срамно, но представянето на нашия отбор бе много под желаното в трите части, в които отстъпихме.

Точно затова евентуална победа над Словения би била връщане в правилния път и още по-важно - подпечатване на класирането напред и психологически импулс за нашия отбор. Засега сме с две победи след 3:0 над Черна гора и 3:2 над домакина Чехия. Евентуално поражение от словенците ще покачи напрежението допълнително за последния мач в групата срещу Беларус.

Успех над Словения не е невъзможен, но ще е и много труден. Днешният ни съперник допусна изненадваща загуба с 1:3 от Чехия, но след това постигна две чисти победи над Черна гора и Беларус с по 3:0.

Говорим за много сплотен колектив, който изненада всички, стигайки до четвъртото място в Лигата на нациите през тази година. Там победи младата ни селекция с 3:0.

На миналото Европейско първенство през 2019-а Словения победи България на осминафиналите, а две години по-рано радостта бе за България след този сблъсък, но в груповата фаза.

Началото на днешния много важен двубой е в 17 часа и той ще бъде излъчван пряко по Max Sport 1 HD.

Гледайте мачовете от Европейското първенство по волейбол за мъже в каналите на Max Sport HD.