Българският национален отбор по волейбол за жени загуби шансове да се класира за следващата фаза на световното първенство.

"Лъвиците" имаха нужда от задължителна победа над Канада, но не успяха да я постигнат и отпадат от надпреварата.

Момичетата на Лоренцо Мичели загубиха с 1:3 гейма ((21:25, 27:25, 20:25, 15:25) в двубой, който бе излъчван пряко по MAX Sport 2 HD.

За съжаление, българските волейболистки отново демонстрираха непостоянство в играта си и успяха да спечелят само втория гейм. След това обаче канадките не оставиха шансове и си отмъстиха за загубата с 0:3 това лято в Лигата на нациите.

Загубата бе четвърта от 4 двубоя за националките ни. Те стартираха с поражение от Германия с 1:3, след това направиха страхотна битка със световния шампион Сърбия, но отстъпиха с 2:3. В третия си мач взеха гейм на олимпийския шампион САЩ, но загубиха с 1:3.

Така с 1 спечелена точка националките ни заемат пето място във временното класиране. Зад нас е само съставът на Казахстан, който е без победа и спечелена точка. Именно срещу казахстанките ще е и последният двубой на България - в събота от 14 часа, пряко по MAX Sport 1 HD.