България загуби от Австралия с 2:3 гейма (25:21, 13:25, 22:25, 25:20, 15:17) в шестия си мач от волейболния турнир Лига на нациите.

Нашите разочароваха феновете в "Арена Армеец" в драматичен мач, в който влязоха в ролята на фаворит и сякаш това им изигра лоша шега. След силно начало "трикольорите" излязоха от ритъм и позволиха на съперниците от Океания да обърнат развоя.

Тактически ход на Николай Желязков с пускането на втория разпределител Добромир Димитров да изпълнява сервис ни помогна да обърнем четвъртата част и да стигнем до тайбрек. А при 15:14 в петия гейм нашите имаха възможност да затворят мача, но Сеганов пропусна при контра на гола мрежа.

Все пак те взеха една точка и остават пред австралийците в класирането, като двата тима са на последните две места - шест срещу две точки.

Момчетата на Николай Желязков не успяха да повторят представянето си от изненадващата категорична победа над Иран, а утре излизат срещу САЩ от 20 часа в мач, който ще можете да наблюдавате по MAX Sport 3 HD.

Най-резултатни за нашите днес бяха Светослав Гоцев и Александър Николов с по 17 точки. Мартин Атанасов реализира 14 точки. За Австралия Лоренцо Поуп се отчете с 21 точки, а 15 добави Джеймс Уиър.