Българският национал Александър Николов и неговият отбор Кучине Лубе (Чивитанова) постигнаха втора победа в груповата фаза на Шампионска лига.

Италианският тим надделя като гост на френския Тур с 3:1 гейма (20:25, 25:20, 25:22, 25:13) във втория си мач от груповата фаза на турнира. Седмица по-рано тимът обърна португалския Бенфика с 3:2.

По този начин Лубе зае лидерската позиция в класирането с пет точки, Тур е втори с три.

Алекс Николов отново започна като титуляр и реализира 13 точки, от които три на блокада. Марлон Янт бе главен реализатор с 19 точки, а Иван Зайцев също добави 13. За французите Абубакар Нето впечатли с 24 точки, които не бяха достатъчно. Изявите на Николов проследихте в прякото предаване на MAX Sport 2 HD.

В друг мач от турнира снощи сръбският Войводина с Радослав Парапунов в състава си загуби с 0:3 гейма от германския Фридрихсафен - 20:25, 17:25, 17:25. И деветте точки на играещия с лява ръка Парапунов дойдоха след атаки.

Това е втора загуба за сърбите и те са последни в групата с нулев актив, докато Фридрихсафен е втори с пет точки.