Турция се класира за четвърти пореден път за полуфиналите в женската волейболна лига на нациите, след като елиминира коравия тим на Тайланд с 3:1 гейма (23:25, 25:15, 25:18, 25:21). Южните ни съседки трябваше да правят обрат, след като загубиха първия гейм, за който треньорът им Джовани Гуидети призна чистосърдечно, че момичетата му са изиграли все още подвластни на напрежението от домакинството на финалния турнир. Вие имахте възможност да гледате мача по MAX Sport 3 HD.

Понесени от емоциите на 10 000 по трибуните на "Анкара Арена", туркините направиха обрат. С по 17 точки за тях се отличиха Еда Ердем и Ебрар Каракут. В края на четвъртия гейм се наложи и на българския физиотерапевт на Турция Георги Биволарски да влиза на игрището, след като Ханде Баладън получи контузия при опит да спаси безнадеждна топка.

В събота домакините на турнира ще имат срещу себе си Италия. "Адзурините" дадоха гейм на Китай (25:22, 25:19, 24:26, 25:22), за да достигнат първия си полуфинал в Лига на нациите. Звздата Паола Егону нямаше спиране с 36 точки, а италианките можеха да затворят срещата и в три гейма, след като в третия наваксаха сериозно изоставане, но в крайна сметка отстъпиха с 24:26.

Така се оформиха полуфиналите двойки Сърбия - Бразилия и Турция - Италия. И двата двубоя ще бъдат предавани пряко по MAX Sport 3 HD, като началните часове са 15:00 и 18:30 в събота.