Даниил Медведев спечели титаничния сблъсък срещу Александър Зверев от третия кръг на Мастърс турнира в Монте Карло.

Руснакът направи обрат и спечели с 3:6, 7:5, 7:6 срещата, която наблюдавахте по MAX Sport 1 HD.

Драмата в продължилия над три часа мач бе пълна, защото Медведев трябваше да спасява два мачбола, за да успее в крайна сметка да обърне срещата и да стигне до крайния успех.

Успех, който го изстреля към четвъртфиналите, където негов опонент ще е младият датчанин Холгер Руне.

Набиращият все по-добър ритъм след контузията си Саша Зверев започна по-добре мача, като макар първи да допусна пробив още в третия гейм, той отговори със светкавичен рибрейк.

Втори пореден пробив при сервис на Медведев означаваше резултат 4:2 в полза на Зверев, след който той безпроблемно затвори сета с 6:3.

Втората част от мача бе още по-вълнуваща, защото двама осъществиха четири пробива в първите му пет гейма - по два за всеки.

Зверев осъществи третия си пробив в този сет в деветия гейм и с 5:4 трябваше да сервира за мача, но се пречупи и допусна рибрейк за 5:5, а два гейма по-късно отново бе пробив за крайното 7:5 в полза на Даниил Медведев.

Идентична ситуацията имаше и в третия сет, когато Зверев отново поведе с 5:4 и сервираше за мача, но с пробив на нула Медведев успя да изравни.

Така този епичен тричасов мач трябваше да се решава с тайбрек, в който Александър Зверев получи първия си мачбол при 6:5.

Той бе париран, но при 7:6 немският тенисист отново имаше шанс да затвори мача, но отново не се възползва.

И така всички тези шансове бяха наказани от Даниил Медведев, който реализира три поредни точки, за да спечели тайбрека с 9:7, а с това да затвори и мача.