Александър Зверев стана последният четвъртфиналист на Мастърс турнира в Индиън Уелс, който гледате вече седмица по MAX Sport 1 HD. Така ще е и до неделя, 17 октомври, а тепърва започва най-интересната част - останаха само 8 тенисисти.

Зверев победи с 6:1, 6:3 изненадващо лесно Гаел Монфис в най-късния мач от вечерната програма (рано сутринта наше време) и не остави съмнение, че е един от големите фаворити за титлата.

Щастливият Григор на български език от Калифорния: Наслаждавам се на всеки мач

Поставеният под №3 в схемата германец ще се изправи срещу последния останал американец сред осемте - Тайлър Фриц, който пък е с най-ниската позиция от поставените в решетката на турнира - 31-ви.

Пътят на Зверев към финала няма да е лесен.

При победа над Фриц, на полуфинала вероятно го чака конкурент №1, ако съдим по прогнозите на букмейкърите, а и по ранкинга. Стефанос Циципас победи в голям мач Алекс де Минор - 6:7, 7:6, 6:2, като първите два сета бяха класика с непредвидим изход и грандиозна схватка за всяка точка.

Гъркът обаче остана в турнира след 2 часа и 47 минути на битка с австралиеца, за да си осигури четвъртфинал срещу Николоз Басилашвили.

По-рано грузинецът победи изненадващо Карен Хачанов от Русия с 6:4, 7:6.

В другата половина на схемата е нашето голямо вълнение, тъй като Григор Димитров се намести удобно в креслото на поставения под №1 Даниил Медведев, когото изхвърли от турнира на осминафинал. Следващият му съперник е Хуберт Хуркач, спечелир своя мач с Аслан Карацев съвсем безоблачно - 6:1, 6:3.

Последната двойка от четвъртфиналите е Диего Шварцман - Камерън Нори, като победителят отива на полуфинал срещу Димитров или Хуркач.

Аржентинецът Шварцман спечели срещу фаворизирания норвежец и шампион от Сан Диего Каспер Рууд - 6:3, 6:3, а британецът Нори взе голяма битка срещу Томи Пол от САЩ с 6:4, 4:6, 6:2.

Четвъртфиналите:

Димитров - Хуркач (четвъртък)

Нори - Шварцман (четвъртък)

Зверев - Фриц (петък)

Циципас - Басилашвили (петък).

Мачовете от Мастърс турнира в Индиън Уелс гледайте по MAX Sport 1 HD след 21 ч всяка вечер до 17 октомври.