Александър Зверев показа ново лице, дареч по-близо до онова, което свикнахме да гледаме в последните години, за да спечели убедително мача си от третия кръг на Мастърс турнира в Маями.

Гледахте по MAX Sport 1 HD как световният №4 спечели с 6:2, 6:2 срещу Макензи Макдоналд, като проблеми за германеца нямаше - срещата продължи само за 74 минути,. Тя напомни удивително за това, което самият Макдоналд причини в миналия кръг на Григор Димитро, а именно победа в два сета за малко повече от час.

Месеците дотук от 2022-ра не са най-силните за Зверев, който претърпя ранни отпадания, разочарованието да загуби финал в Монпелие, а и случилото се в Акапулко, когато вилня по корта и бе наказан с "условна присъда" за изхвърляне от тура при следващ подобен инцидент.

Тази сутрин обаче той изглеждаше мотивиран, прецизен и амбициран да се концентрира само върху играта си.

Мачът стартира с безкраен гейм на подаването на Макдоналд, в който се мина през пет равенства и два брейкпойнта за Зверев, но все пак американецът се измъкна. Не и при второто и третото си подаване, когато с поредни пробиви Саша предреши изхода от сета.

Втората част тръгна с поредни брейк геймове за фаворита на първите две подавания на Макензи, което обезсмисли срещата. Интрига нямаше - пълно превъзходство на световния №4.

Чака го осминафинал срещу австралиеца Танаси Кокинакис, който след близо тричасов маратонски мач само с три пробива и два тайбрека се наложи над Денис Кудла (САЩ) - 7:6, 4:6, 7:6.

Великолепна интрига се оформя около братята Серундоло и тяхното евентуално "семейно отмъщение". Световният №103 Франсиско Серундоло елиминира изненадващо Гаел Монфис (24-и в ранглистата) с 6:2, 6:3 и ще играе на осминафинал срещу Франсис Тиафо. А той е на този етап, след като победи по-малкия му брат Хуан Мануел Серундоло с 6:3, 6:2. Очевидно тук ще имаме залог, по-голям от просто победа в мача.