Карлос Алкарас победи Камерън Нори с 6:3, 7:5 на финала на турнира в Буенос Айрес, който гледахте през цялата седмица по MAX Sport 2 HD.

Така испанецът отбеляза подобаващо завръщането си на корта след тримесечна пауза, която го извади от последните турнири за 2022-ра и цялата австралийска стартова част от новия сезон.

През този период Алкарас загуби първото си място в ранглистата, но с титлата в Аржентина отново ще погледне нагоре към него - изоставането му е само 590 точки от лидера Новак Джокович. Карлос е №2.

На финала 19-годишният ас бе стабилен на своето подаване, а проби това на британеца при 3:3 в първия сет. После удари отново на подаването на съперника при 5:3, за да затвори първата част с 6:3.

Втората бе с друг сценарий, въпреки че пак Алкарас удари първи с брейк на подаването на Нори. Но при 5:3, сервирайки за мача, Карлос допусна първите две точки за пробив на свое подаване, като втората бе реализирана. Камерън се върна в играта и изглеждаше, че ще вкара сета в тайбрек, когато при 5:6 сервираше. Но Карлос отново избра точния момент за удар - нов пробив, гейм, сет и мач. Финалът продължи 1 час и 34 минути.