Вторият ден на турнира от категория ATP 250 в Сеул предложи изненадващ резултат в мач от първия кръг.

Световният №25 Даниел Еванс се прости с надпреварата след загуба в два сета от японеца Йошихито Нишиока - 2:6, 6:7(3) в двубой, който продължи час и 49 минути.

Еванс игра в Южна Корея само два дни след отпадането си от турнира в Сан Диего, където отстъпи на Маркъс Гирон в полуфиналите.

Нишиока пък прекъсна серия от три поредни поражения, дошли на турнирите в Монреал, Ванкувър и US Open. В следващия кръг световният №56 ще играе с един измежду Таро Даниел (Япония) и Емилио Гомес (Еквадор).

Дженсън Бруксби също е осминафиналист след триумф над световния №212 от Тайван Тунг-Лин Ву със 7:6(5), 3:6, 6:0. В следващия кръг ще играе със Сунуу Куон от Южна Корея.

Сред най-добрите 16 ще има и американско присъствие, след като Стив Джонсън надделя над Жи Сун Нам от Южна Корея със 7:6(3), 6:4. За световния №117 предстои сблъсък с най-добрия молдовец Раду Албоц.

За осминафиналите се класира и чилиецът Николас Джари, който надделя над друг британец - Райън Пенистън с 6:3, 7:6(8). За Джари, който мина през квалификациите, това е четвърта поредна чиста победа, но сега го очаква най-трудния възможен тест - мач срещу първия поставен Каспер Рууд.