Александър Зверев записа поредно разочароващо отпадане от началото на сезона.

Немската тенис звезда загуби с 3:6, 6:1, 3:6 от Каспер Рууд четвъртфиналния си мач от Мастърс турнира в Маями, който може да наблюдавате по MAX Sport 1 HD.

Зверев за пореден път бе доста безличен на корта, далеч от лицето, което показваше в последните сезони, особено на големите турнири от Шлема или сериите Мастърс.

От началото на сезона той отпадна рано от Australian Open и Индиън Уелс, а сега като втори поставен не успя да достигне полуфиналите и в Маями. С изключение на втория сет, който Зверев взе така убедително най-вече заради колебанията в играта на Рууд, немецът не достигна дори до брейкбол в първата и третата част.

Световният №8 Каспер Рууд от своя страна се представи солидно, като показа на всички, че вече започва да излиза от шаблона "клей играч".

С победата си той за първи път достигна до полуфинал на Мастърс турнир, който не се играе на любимата му червена настилка.

За място на първия си финал от подoбна фаза, норвежецът ще срещне голямата сензция Франсиско Серундоло, който е №103 в световната ранглиста.

Аржентинецът имаше и огромна доза късмет, защото в четвъртфиналния му двубой неговият опонент Яник Синер се отказа заради травма, изоставайки с 1:4 в резултата.