Стефанос Циципас защити титлата си на Мастърса в Монте Карло след победа над Алехандро Давидович Фокина на финала - 6:3, 7:6(3) за час и 37 минути игра. Турнирът можехте да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Световният №5 завоюва своята осма титла в кариерата и четвърта на червени кортове, а освен това стана едва петият играч, който защитава трофея си в тази надпревара. Преди него го бяха правили само Илие Настасе, Бьорн Борг, Томас Мустер и доминаторът Рафаел Надал. Турнирът се провежда от далечната 1968-а.

Циципас показа здрави нерви срещу испанеца, който в пореден мач прояви страхотен характер, особено във втория сет. Там Давидович Фокина заличаваше пробив аванс, включително и при 4:5, когато роденият в Атина играч сервираше за мача.

Световният №46 обещава с играта си да продължи да е фактор в турнирите на клей. Достигането до финал ще му донесе голям скок в ранглситата, като от 46-о той от понеделник ще е на 27-о място.

Циципас остава пети, но наградата за трети път да е Мастърс шампион е напълно достатъчна. Досега освен миналогодишната титла в Монте Карло, той има такава и от финалния Мастърс през 2019-а.

Победата му бе трета поредна над Давидович Фокина, но със сигурност и най-трудната.