Гаел Монфис продължава да играе като прероден през тази година и постигна може би най-впечатляващата си победа, отстранявайки поставения под №4 на турнира в Торонто Стефанос Циципас. Надпреварата можете да гледате по MAX Sport 1 HD и MAX Sport 2 HD.

Френският ветеран триумфира с 6:4, 6:3 за час и 26 минути и то в ролята на твърд аутсайдер като №276 в световната ранглиста.

Рубльов си тръгва от Торонто още след първия мач

Вдъхновената му игра донесе пробив за 3:2 в първия сет, който се оказа решаващ, както и още един в самото начало на втората част. В края след маратонски гейм Монфис също проби, затваряйки мача на сервис на шампиона от Лос Кабос.

Така се класира на осминафинал, където ще играе с австралиеца Александър Вукич.

Другата голяма сензация на вечерта беше отпадането на Александър Зверев след катастрофална загуба от Алехандро Давидович Фокина (Испания). Германецът отстъпи с 1:6, 2:6 след само час игра. На осминафиналите Фокина ще играе с Каспер Рууд.

За тази фаза се класира и световният №1 Карлос Алкарас след победа в два сета над американеца Бен Шелтън - 6:3, 7:6(3) за час и 39 минути.

Алкарас спаси общо три възможности за пробив в мача и на свой ред постигна такъв за 3:1 в първата част. Втората мина изцяло под доминацията на сервиращите, а в тайбрека испанецът беше безпощаден и спечели със 7:3 след бърз аванс от 4:1. Победата го праща на осминафинал срещу най-добрия поляк Хуберт Хуркач.

Снощи имаше и любопитно италианско дерби между Яник Синер и Матео Беретини. Световният №8 Синер показа класата си и спечели с 6:4, 6:3 след час и половина игра. В следващия кръг ще играе срещу британската легенда Анди Мъри, като се очертава също много интересен двубой.

Даниил Медведев също се класира за осминафиналите след рутинна победа над друг италианец - Матео Арналди. Руснакът бе убедителен с 6:2, 7:5 за час и 26 минути. Предстои му мач със сънародника на Арналди Лоренцо Музети.

За изненада може да се определи загубата на датския талант Холгер Руне, който отстъпи с 2:6, 6:4, 3:6 от американеца Маркъс Гирон след два часа и седем минути.

Последният мач от програмата предложи много качествен тенис, а Гирон ще играе със сънародника си Томи Пол в осминафиналите.