Страхотен тенис и вълуващи четвъртфинални сблъсъци ни подари АТР 500 турнира във Виена, който наблюдавате по MAX Sport 1 HD.

Със сигурност шоуто откраднаха младите звезди в тура, които показаха, че са все по-близо до топ играчите от последните години.

Сензацията на деня със сигурност бе младият испанец Карлос Алкарас, сочен от мнозина за наследник на сънародника си Рафа Надал.

След триумфа над бившия №1 Анди Мъри, сега Алкарас победи настоящия №7 Матео Беретини в трисетова драма. Испанецът се наложи с 6:1, 6:7, 7:6 в зрелището в австрийската столица, продължило 2 часа и 39 минути.

И трите сета бяха изиграни по брилянтен начин от младия испанец, особено първия, в който той се разправи с Беретини с 6:1. Втората стигна до тайбрек, в който опитът на Беретини си каза думата и италианецът спечели със 7:2.

А когато и третият решителен сет отиде в тайбрек, очакванията бяха световният №7 отново да се наложи. Алкарас обаче осъществи първия минипробив, а впоследствие поведе с 6:3.

18-годишният младок пропиля два мачбола, но не сбърка при третия, а със спечеления със 7:5 тайбрек си осигури първи АТР 500 полуфинал в кариерата.

Там той ще има още по-тежка задача, като ще трябва да се изрпави срещу втория поставен в схемата и №4 в световната ранглсита - Александър Зверев.

Немската звезда имаше тежка среща с канадеца Феликс Оже-Алиасим, като успя да спечели с 6:4, 3:6, 6:3.

Другата голяма сензация в турнира се оказа американеца Франсис Тиафо, който от квалификациите успя да се промъкне чак до полуфиналите.

Вчера Тиафо хвърли бомбата с успех над първия поставен Стефанос Циципас, а днес победи аржентинеца Диего Шварцман. Тиафо победи с 6:4, 7:6 за час и 54 минути в доста драматичен мач.

Драмата дойде във втория сет, в който Тиафо поведе с 5:1 и изглеждаше ще затвори лесно мача.

Диего Шварцман обаче се събуди и спечели пет последователни гейма, за да осъществи пълен обрат и да спечели с 6:5. Аржентинецът дори сервираше, за да прати мача в трети сет, но се провали и допусна пробив.

Така този сет с шест пробива отиде в тайбрек, където видяхме още драма и шест минипробива.

Диего Шварцман имаше сетбол при 6:5, но загуби следващите три точки и в крайна сметка отстъпи с 6:8.

Най-краткият мач от програмата бе и последният, който противопостави двама таланти, сочени за бъдещето на тениса.

Яник Синер, на когото всички предричат титли от Шлема, за пореден път показа огромния си талант и победи със 7:5, 6:1 норвежеца Каспер Рууд.

Италианецът започна мудно мача, но се събуди и обърна нещата в своя полза в края на първия сет, а през втората част затвърди доминацията си и намери място на полуфиналите.