Томи Пол е третият полуфиналист на Мастърс турнира в Рим, който гледате по MAX Sport 1 HD. Американецът надделя над Хуберт Хуркач със 7:5, 3:6, 6:3, за да достигне до предпоследното стъпало на надпреварата.

Световният №16 продължава силната си серия във Вечния град - това е първи случай в кариерата му, в който побеждава в поредни мачове съперници от топ 10.

Преди два дни Пол елиминира Даниил Медведев, шампионът от 2023-а на този турнир.

Мачът продължи 2 часа и 44 минути, а Пол проби три пъти в първия и три пъти в третия сет, в който изостана с 0:2, но обърна резултата.

Наградата е място на полуфинал, а съперникът му ще бъде излъчен в последния четвъртфинал: Стефанос Циципас - Николас Джари (след 20:00 часа в четвъртък по MAX Sport 1 HD).

Другата полуфинална двойка е Александър Зверев - Алехандро Табило.