Рафаел Надал спечели 91-вата титла в невероятната си кариера след 6:4, 6:4 за 1 час и 55 минути в Акапулко, колкото продължи финалът му срещу Камерън Нори. Решаваща битка за титлата в турнира ATP 500 в Мексико гледахте по MAX Sport 1 HD.

Надал проби за 3:2 в средата на първия сет при дебютната брейк точка изобщо в мача за двамата тенисисти. След това бе много близо до още един удар на сервис на Нори, когато при 5:3 геймът мина през три равенства, за да успее все пак британецът да остане в сета.

Втората част имаше различен сценарий и бе достойна като интрига и емоции за такъв финал. Започна с разменени пробиви, а вторият удар на Надал в този сет дойде пак за 3:2.

Последва още един за 5:2 и сервиране за мача, но Рафа не успя и допусна връщане на единия пробив. Затвори обаче финала при 6:4, за да вдигне победно ръце за четвърти път в Акапулко. Първата му титла на брега на Тихия океан дойде преди цели 18 години, когато испанецът бе едва на 17.

2022-ра се очертава да е великолепна за Надал, което е направо сензационно след проблемите му от втората половина на миналата. Той пропусна практически 7 месеца тенис заради хронична травма.

Завърна се през януари и е в серия от 15 победи и 0 загуби, победи два пъти новия №1 в света Даниил Медведев, при това на любимата за руснака твърда настилка.

Обърна го по впечатляващ начин на финала на Australian open, а общо за двата месеца от новата година е спечелил и трите надпревари, в които участва.

Третата титла дойде тази сутрин и Рафа е вече №4 в ранглистата, изкачвайки се над Стефанос Циципас.

Британецът Нори също прави много силен старт на годината и е 12-и, чукайки на вратата на топ 10.

Снимка: Getty Images