След две поредни години отсъствие заради коронавируса, тенис турнирът в Токио от категория АТР 500 се завърна, като ще може да го проследите по MAX Sport 1 HD.

За съжаление на домакините още първият ден тръгна с три загуби на техни представители.

Най-тежка задача пред себе си имаше участващият с "уайлд кард" Ясутака Ючияма, който се изправи срещу полуфиналиста от US Open - Франсис Тиафо.

Американецът, който е четвърти поставен в турнира, нямаше особени трудности и с 6:3, 6:4 успя да спечели мача.

Загуба допусна и втората ракета на страната Таро Даниел, който отстъпи на Бернабе Сапата Мирайес с 5:7, 5:7.

Безпроблемна победа постигна Брендън Накашима, който въпреки фамилното си име е роден в САЩ и представлява тази страна.

Корените на Накашима обаче са японски, а в първия си мач в Токио той успя да надвие участващия с "уайлд кард" представител на домакините Шинтаро Мочизуки.

Накашима го победи с 6:2, 6:3 и намери място във втория кръг.

Четвъртият мач от днешната програма противопостави Педро Мартинес и Алексей Попирин, като победител се оказа испанецът със 7:5, 6:4.