Григор Димитров не срещна никакви проблеми срещу еквадореца Емилио Гомес и постигна победа в първия си мач на турнира в Барселона от категория ATP500. Можехте да го наблюдавате пряко по MAX Sport 1 HD.

Гришо триумфира с 6:3, 6:1 след час и 4 минути игра, и по този начин си гарантира място на осминафиналите. Там ще срещне Алекс Де Минор.

Григор направи много силен първи сет на сервис, като спечели всички 18 точки, в които вкара първото си подаване. На ретур правеше доста грешки, най-вече от бекхенд, но и доста рискуваше заради ниската класа на съперника.

Изпусна една възможност за пробив в началото, но успя да пробие за 5:3 и това беше напълно достатъчно да затвори първия сет по категоричен начин.

Вторият започна още по-убедително, като на бърза ръка поведе с 3:0 след опит на Гомес да е по-агресивен в сервис геймовете си. Еквадорецът направи твърде много грешки и изостана, но успя да върне единия пробив за 1:3.

Това само удължи агонията му на корта, тъй като Григор направи моментален рибрейк на нула, който бе потвърден след това също без загубена точка.

Нов пробив в края сложи край на мача и сериозната разлика в класите си пролича.

Най-хубавото за българина е, че не изразходи излишни сили в мача, като в много от моментите дори се пестеше и нарочно игра на по-ниски обороти.