Даниил Медведев се завърна на корта след месец и половина отсъствие, и постигна победа във втория кръг на турнира в Лос Кабос от категория ATP 250.

Надпреварата можете да гледате пряко по MAX Sport 2 HD, а мачът на Медведев срещу световния №224 от Австралия Ринки Хиджиката не направи изключение - 6:4, 6:3 за час и половина игра.

Руснакът постигна късен пробив в първия сет, а във втория изпусна четири възможности преди да постигне такъв за 4:2 гейма. След това нямаше проблем да затвори двубоя. Като цяло си личеше, че ще му трябват още мачове да влезе в оптималния ритъм. В слевдащия кръг ще играе с най-добрия литовски тенисист Рикардас Беранкис.

В друг мач от втория кръг вторият в схемата Феликс Оже-Алиасим не срещна проблеми срещу играещия с "уайлд кард" мексиканец Алекс Ернандес, който е №521 в света. 6:3, 7:5 за канадеца и той ще срещне Стийв Джонсън в четвъртфиналите.

За тях се класира и най-добрият британски тенисист Камерън Нори. Полуфиналистът от "Уимбълдън" очаквано надделя над Чун-Хсин Ценг от Тайван с 6:3, 6:0, като така започна успешно защитата на титлата си в Лос Кабос от миналата година.

За Нори предстои мач с молдовеца Раду Албоц.