Световният №1 Карлос Алкарас напусна още в първия кръг турнира от категория АТР 500 в Астана, който може да наблюдавате по MAX Sport 2 HD.

Испанският тийнейджър загуби с 5:7, 3:6 от Давид Гофен още в първия си мач на турнира.

За Алкарас това бе първи мач в турнирите на АТР от титлата на US Open, но той не успя да покаже нивото от Ню Йорк и в Астана.

В един първи сет, изпъстрен с куп грешки, двамата тенисисти си размениха общо пет пробива, показвайки огромни колебания в сервиса си.

Решителен обаче се оказа пробивът в 12-ия гейм, когато при 6:5 в своята болза, Давид Гофен осъществи брейк, с което затвори първия сет на мача.

Във втората част колебанията на Алкарас бяха още по-сериозни, като Гофен набързо поведе с 5:1.

В този момент испанецът все пак се събуди, върна един пробив и намали до 5:3, но след това нямаше какво да направи и Давид Гофен все пак измъкна мача, регистрирайки третата победа над действащ №1 в своята кариера.

Предишните две бяха срещу друг испанец - Рафаел Надал.

Далеч по-лесна задача имаше третият поставен в турнира Стефанос Циципас, който с 6:3, 6:4 победи представителя на домакините Михаил Кукушкин.