Силното представяне на Григор Димитров на турнира в Индиън Уелс продължава с пълна сила. Най-добрият тенисист на България вече е на четвъртфинал в Калифорния, а достигането му до последните осем бе забележително - с обрат и победа в три сета над световния №2 и шампион от US Open Даниил Медведев от Русия.

Гришо спечели осминафиналния мач помежду им с 4:6, 6:4 и 6:3 за малко повече от два часа игра в "Рая на тениса".

Срещата бе излъчена на живо по MAX Sport 1 HD.

За Димитров това бе първа победа над тенисист от Топ 2 на света от 2016 година насам, когато надви Анди Мъри в Маями. Българинът печели за втори път през 2021 година срещу съперник от първите пет в света, след като на Australian Open надви Доминик Тийм.

Победата прати Григор на още един четвъртфинал в турнирите на АТР този сезон, а там го очаква Хуберт Хуркач от Полша, който елиминира Аслан Карацев (Русия). Той достигна до последните осем на Откритото първенство на Австралия през януари, а по-късно игра и полуфинал в Сан Диего.

Медведев проби подаването на Григор още в първия гейм, в който допусна само пет непредизвикани грешки и не позволи на Димитров да стигне до пробив, за да се стигне до 4:6 след уверена игра от страна на най-добрия руски тенисист.

Във втората част нещата не изглеждаха никак добре за световния №28, който се оказа изоставащ с 1:4, но точно тогава Гришо напомни за най-доброто от себе си и съумя да затвори сета в своя полза след фантастична серия от пет поредни спечелени гейма и 6:4.

Промяната в играта и увереността му бе видима - 3:0 с един пробив рано в третата част, след което Григор увеличи преднината си до 5:1. Медведев показа зъби и върна един пробив, след което намали до 5:3, но Григор не позволи нещо да се случи и затвори сета и мача на нула за 6:3 и 2-1.

Гледайте мачовете от Мастърса в Индиън Уелс пряко в каналите на Max Sport.