Ник Кирьос избухна по познатия начин, като нападна настилката на корта, арбитъра (няколко пъти) и публиката, по време на загубата от Яник Синер - 6:7, 3:6, на осминафинал от Мастърс турнира в Маями.

Надпреварата с етикет ATP 1000 гледате по MAX Sport 1 HD, а турнирът е толкова интересен, че реално няма вечер и нощ без емоции и обвити от скука.

Кирьос осигури шоуто тази сутрин, след като преди него и мача на Саша Зверев бе емоционален, а също в сесията след полунощ отпаднаха двама от фаворитите за титлата.

Ник избухна срещу рефера на стола Карлос Бернардес, след като уокитокито за радиовръзка на съдията издаде звуци и наруши подготовката на австралиеца да сервира.

Последва тирада, в която се чу, че "трябва да бъде уволнен тук и веднага", след това и неща за това, че самият Кирьос би се справял по-добре от Бернардес, ако седне на неговото място.

Нататък в мача Ник чупи ракети, говори си с хора от публиката, нарече арбитъра още веднъж "абсолютен клоун".

В един момент се снима и с фенка, която нахлу на корта по време на играта, а охраната опитваше да я изведе.

Снимка: Getty Images

Ник отпада, а Яник Синер продължава - той запази хладнокръвие в целия цирк, като точно това на моменти представляваха изпълненията на австралиеца отсреща. Така ги нарече и Тим Хенман, който е анализатор в Маями: "Циркът на Ник".

Синер ще играе срещу Франсиско Серундоло в четвъртфиналите, след като аржентинецът, който е на първия си Мастърс турнир в основна схема, елиминира и отмъсти на Франсис Тиафо - 6:7, 7:6, 6:2. Американецът бе победил брат му Хуан Мануел Серундоло в неделя, но по-големият от двамата в семейството защити честта на фамилията.

Тийнейджърът сензация Карлос Алкарас изхвърли от турнира петия в световната ранглиста Стефанос Циципас, за когото сезонът продължава да върви съвсем не по план. Испанецът победи със 7:5, 6:3, като успя да вземе в момент от мача и седем поредни гейма срещу гръцкия фаворит в срещата.

Алкарас ще срещне на 1/4-финал Миомир Кецманович, който победи с 3:6, 6:1, 6:4 Тейлър Фриц, шампион от Индиън Уелс. Сърбинът пък е една от приятните изненади в тура през 2022-ра.

Полякът Хуберт Хуркач спечели със 7:6, 6:2 срещу южноафриканеца Лойд Харис и чака четвъртфинален мач срещу Даниил Медведев. Последната двойка на този етап е Александър Зверев - Каспер Рууд.