Анди Мъри и Стан Вавринка затвърдиха максимата, че няма стари и млади, а можещи и неможещи и потеглиха победоносно на тазгодишното издание на престижния турнир в Индиън Уелс.

Надпреварата гледате на живо по MAX Sport 1 HD.

Шотландецът се нуждаеше от повече от три часа, но все пак успя да пречупи Томас Етчевери (Аржентина) след трисетова победа - 6:7(5), 6:1 и 6:4 и така продължава фантастичната си серия през настоящия сезон. А тя е именно такава, че когато се стига до сет, който решава мача, Мъри винаги печели - вече седем пъти.

35-годишният ветеран загуби първия сет с тайбрек, след това превключи оборотите и даде само гейм на южноамериканския си съперник във втората част, а в третата пак бе опрян до стената. Анди се върна в играта след два допуснати брейка и изоставане от 3:4, печелейки три последователни гейма, а с това и мача. В следващия кръг ще играе с №15 в схемата - Пабло Кареньо Буста (Испания).

37-годишният швейцарец Стан Вавринка, който се завърна в Топ 100 на световната ранглиста миналата седмица, също записа победа в Калифорния - също в три сета след 6:4, 1:6 и 6:1 срещу Александър Вукич (Австралия). Опитният европеец превъзмогна проблем, който имаше с ухото, и след двата четвъртфинала в Ротердам и Марсилия, започна успешно и в Индиън Уелс.

Бен Шелтън (САЩ) пък даде само пет гейма на Фабио Фонини (Италия) и също се класира за следващия кръг. Това стана факт след общо четири пробива за американеца и резултат от 6:4 и 6:1.

Тази вечер прякото предаване в ефира на MAX Sport 1 HD започва с Диего Шварцман - Каспер Рууд в 21:00 часа, а в менюто влизат още мачовете Григор Димитров - Джейсън Кублер, Джордан Томпсън - Стефанос Циципас, Педро Качин - Александър Зверев, Андрей Рубльов - Иржи Лехечка и Даниил Медведев - Брендън Накашима (който е не преди 04:00 сутринта в събота).