Григор Димитров победи и Хуберт Хуркач в два сета, за да си проправи път към четвъртфиналите на турнира в Ротердам.

Гледате надпреварата от ATP 500 по MAX Sport 1 HD, именно там видяхте и победата на българина над световния №10 в актуалната ранглиста.

Григор спечели със 7:6, 7:6, като в двата тайбрека на срещата се наложи със 7-4 и 7-5. Наистина, резултатът не лъже - битката бе изключително оспорвана и голяма разлика между двамата нямаше. Те сервираха невероятно, като печелеха подаванията си сравнително леко, не оставяйки голям шанс за пробив. Така мина целият първи сет, а след 6:6 дойде тайбрек.

В него Григор нанесе два бързи удара с минипробиви, но те бяха върнати от поляка за 4-4. При 5-4 обаче Григор удари пак, стигна до сетбол и реализира - 1-0.

Григор показа класа и при двойките в Ротердам

Бомбардировката и силното представяне от начален удар продължи, особено от Хуркач, който записа 19 аса. Изглеждаше, че Хуберт върви към обрат, когато нанесе удар при 3:3 във втория сет с първия пробив в двубоя.

Той дойде и от първия брейкпойнт изобщо в мача.

Но още вторият - а той бе за Димитров, също бе реализиран и светкавично пробивът бе върнат за 4:4. После българинът се разходи по ръба, спаси брейкбол и удържа подаването си, за да се стигне до втори тайбрек в мача.

И там много стабилен Григор показа здрави нерви, влизаше в дълги разигравания и не трепна. Един минипробив стигна при 3-3 и мачът отиде за първата ни ракета след 1 час и 52 минути.

Така Димитров записа трета победа в три мача срещу този съперник. И е на четвъртфинал в Ротердам, където ще срещне някой измежду Максим Креси (САЩ) и победителя от двубоя Андрей Рубльов (Русия) - Алекс де Минор (Австралия), който е тази вечер.

Григор има полуфинал на този турнир преди 10 години, както и загубен финал от Роджър Федерер там от 2018-а.

Григор набързо се справи с Карацев и продължава напред в Ротердам

Гришо е на четвъртфинал и в турнира на двойки, където заедно с Никола Маю ще срещнат победителите от Куулхоф/Скупски - Кравиец/Пюц.