Словакът Алекс Молчан се класира за третия си ATP финал в кариерата и в събота ще опита да спечели първата си титла. Случи се на турнира в Лион от категория ATP 250.

Молчан, който е воден от бившия треньор на Новак Дожкович Мариан Вайда, изненадващо победи Алекс де Минор в полуфиналите със 7:6(2), 6:2 за час и 48 минути.

Световният №47 на три пъти повеждаше с пробив аванс в първия сет, но бе изравняван. Освен отва при 6:5 в своя полза изпусна сетбол, но все пак в тайбрека бе много по-добър и спечели със 7:2 точки.

Във втория сет взе инициативата и направи два пробива, като не даде нито една възможност на австралийския си съперник.

На финала Молчан ще има още по-труден съперник - британеца Камерън Нори. Световният №11 спечели тежка битка срещу Холгер Руне с 6:2, 5:7, 6:4 след общо малко над два часа игра.

Най-оспорван беше последния трети сет, като в него Нори направи късен пробив и продължи към мача за титлата. Британецът преследва четвъртата титла в своята кариера и втора в рамките на този година.

Финалният мач е в събота не по-рано от 15:30 часа пряко по MAX Sport 2 HD.