Яник Синер се класира на втори пореден полуфинал в турнири от ATP, след като надделя над ветерана Стан Вавринка в четвъртфиналите в Ротердам. Надпреварата можете да гледате пряко по MAX Sport 1 HD.

Италианецът триумфира с 6:1, 6:3 след час и 11 минути игра, и така е само на две крачки от втора поредна титла след тази в Монпелие.

Яник постигна цели три пробива в първия сет, в който даде само 13 от общо 42 изиграни точки на съперника.

Във втория Вавринка се закачи в резултата след рибрейк за 3:2, но при 3:4 Синер отново проби и след това на свой сервис с общо третия си мачбол затвори мача.

На полуфиналите италианският №14 в света ще играе с представителя на домакините Талон Грикспор.

Световният №61 спечели нидерландското дерби с изненадващия четвъртфиналист Хайс Брауер - 6:4, 6:4.

По един пробив в двата сета бяха достатъчни за Грикспор и той продължава доброто си представяне след титлата в Индия в началото на годината.